Пошук прихованих камер
Пошук прихованих камер оптичними детекторами.
При обговоренні питань пошуку жучків і прихованих камер зустрічаються помилкові поради від людей, не цілком обізнані в даному питанні.
"5 міфів про пошук прихованих камер".
Де можна купити детектори жучків камер в Києві.
Що ж говорять про пошук прихованих камер, і чому це не відповідає дійсності.
1. Приховані камери оснащені ІЧ підсвічуванням і їх можна виявити, дивлячись на них через ІНФРАЧЕРВОНИЙ фільтр.
Тут два моменти. По-перше, ІК підсвічування зазвичай мають або китайські вироби, іменовані шпигунськими камерами, або звичайні камери цілодобового відеоспостереження для систем безпеки. ІЧ підсвічування є демаскує фактором, який, природно, суперечить самій суті шпигунських камер.
По-друге, побачити ІК підсвічування оком неможливо, оскільки око бачить випромінювання в діапазоні від 400 до 700 нанометрів, а ІК підсвічування камер зазвичай лежить в діапазоні 800 - 950 нанометрів, що око вже не бачить. Фільтри ніяк не змінюють довжину хвилі випромінювання, а тільки не пропускають частину спектру. ІК фільтри, відповідно затримують все видиме випромінювання. Через них оком взагалі нічого видно не буде - видиме світло вони не пропустять, а інфрачервоне випромінювання не відчує очей.
Для того, щоб знайти камеру з ІЧ підсвічуванням ніякого спеціального устаткування не потрібно. Досить відеокамери, чутливої в ІЧ - цілком зійде побутова камера з режимом нічної зйомки, фотоапарат або навіть камера в телефоні.
2. Для того, щоб об'єктив камери засвітився потрібно посвітити на нього лазером з певною довжиною хвилі.
Немає ніякого спеціального випромінювання, щоб змусити об'єктив світитися. Зійде будь джерело підсвічування. Видимою - для спостереження оком або інфрачервоної - оптико-електронних детекторах камер. Це не обов'язково повинен бути лазер, це може бути світлодіод або навіть лампочка.
3. Обов'язково потрібен спеціальний світлофільтр, без нього нічого видно не буде.
Світлофільтри ставляться в детекторах камер виключно для підвищення видимої яскравості відблиску від камери на тлі сторонніх відблисків від інших джерел світла. Принципового значення для виявлення відблиску фільтр не має. Застосування світлофільтрів має сенс тільки при використанні монохромного підсвічування - червоний фільтр при застосуванні червоного підсвічування, зелений - при зеленій, інфрачервоний - з ІЧ підсвічуванням. Якщо підсвічування біла або спектр пропускання фільтра не відповідає спектру підсвічування, то фільтр заглушить і корисний сигнал поряд з сторонніми відблисками і буде тільки шкідливий.
4. Камери при роботі нагріваються і, дивлячись через спеціальний фільтр, можна знайти камеру за місцем нагріву.
Якби камера грілася градусів до 800 в процесі роботи, тоді її світіння можна було б побачити оком. А так камери нагріваються не більше ніж до 50 градусів і випромінюють тільки в довгохвильовому інфрачервоному діапазоні з довжиною хвилі більше 3000 нанометрів. Так що, побачити теплове випромінювання працюючої камери можна тільки тепловізором, але ніяк не оком або відеокамерою. І ніякі фільтри тут не допоможуть.
5. Если на линзах объектива нанесено просветляющее или антибликовое покрытие, то они не будут обнаруживаться.
Поверхность линз тут вообще ни при чем. Блик возникает на сенсоре, а не на поверхности линз, поэтому, если оптика просветленная, то это еще лучше - тем большая часть излучения достигнет сенсора и потом возвратится в виде блика.
Специализированные детекторы камер отличаются тем, что в них применяются технические решения для того, чтобы максимально приблизить излучатель к глазу, снизить влияние внешних помех и повысить наглядность блика от камеры. Поэтому детекторы камер делают миниатюрными и придают им такую форму, чтобы их было удобно удерживать около глаза. Монохромная подсветка, обычно красная, вместе с соответствующим светофильтром снижает влияние посторонних бликов. А импульсный режим работы подсветки повышает наглядность - мигающая яркая точка скорее бросится в глаза, чем просто светящаяся.
Джерело http://antisvid.ru/